Nieuws


Back to school: pedagogische handreikingen van De Vreedzame School


Back to school: pedagogische handreikingen van De Vreedzame School

De beperkingen door het Corona-virus worden voor scholen gedeeltelijk opgeheven. De leerlingen komen weer naar school! Hoe zal het voor de kinderen en voor de leraren zijn om na deze hectische en beangstigende tijd weer naar school te gaan? Hoe is het thuisonderwijs gegaan? Hoe is de thuissituatie geweest? Hoe geven we kinderen ruimte om over hun ervaringen te praten? En wat doen we met kinderen die weinig behoefte hebben aan praten en gewoon willen doorwerken?

Traditiegetrouw leveren wij vanuit De Vreedzame School lesbrieven en tips bij grote gebeurtenissen die ons allen raken. Zo ook rond de Coronacrisis. Speciaal voor vreedzame scholen stelden we pedagogische handreikingen op, geven we tips voor de (her)start op school en bieden we een pedagogisch planningsformat. Daarnaast kun je gebruik maken van één van onze nieuwe lessen, afkomstig uit de nieuwe lesmappen voor het basisonderwijs.

Download hier de pdf
Back to school: pedagogische handreikingen van De Vreedzame School

Regels en afspraken
De blokposter van Blok 1 van De Vreedzame School kan handig om bij de (her)start een aantal basale zaken te bespreken. Wat zijn onze regels en afspraken en hoe willen we met elkaar omgaan in onze groep? Deze poster helpt bij het gesprek hierover.

Download hier de pdf van de Blokposter van Blok 1

Tip: De andere blokposters zijn te vinden in het Deelnemers Domein (na inloggen) > lesmappen 2020 > nieuwkomerskinderen > blokpagina.

Wij wensen je veel succes bij het opstarten op school! Wil je met ons sparren? Wij zijn je graag van dienst met onze kennis en expertise. Neem contact met ons op via het Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken..

x


Deelnemen

De Vreedzame School is een compleet programma voor sociale competentie en democratisch burgerschap. De Vreedzame School is een product van de CED-Groep.

Kennismaking, invoering en aanmelding

Contact opnemen

Secretariaat De Vreedzame School
Hoofdweg 70, 3067 GH Rotterdam
010 - 4071599Inloggen

copyright © 2019 -2020 - CEDgroep   |   Webproductie POINT OF VIEW